KLUCZE DYNAMOMETRYCZNE - NOWOŚĆ W MJW

PO CO NAM KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY?

Używanie kluczy dynamometrycznych, konieczne jest tam, gdzie bardzo ważne jest przykręcenie śruby z odpowiednią siłą, tak zwanym momentem , inaczej mówiąc z precyzyjnie określoną siłą.

Siła dokręcenia śrub ma duże znaczeniem , czasem możesz użyć jej za mało, po czym przykręcany element może odpaść, z drugiej strony, jeżeli użyjesz za dużej siły, przykręcany element może ulec zniszczeniu. Idealne dokręcenie uzyskasz tylko przy pomocy użycia klucza dynamometrycznego. Świadomość używania klucza dynamometrycznego jest wciąż niewielka. Większość śrub przykręcanych przez mechaników samochodowych, rolników, domowych majsterkowiczów, przykręcane są „na oko” za pomocą pokrętła, grzechotki lub śrubokręta.  Przykręcanie śrub z odpowiednim momentem ma ogromne znaczenie w branży motoryzacyjnej oraz rolniczej.

JAKIE KLUCZE DYNAMOMETRCZNE ZNAJDZIESZ W OFERCIE MJW?

- klucz dynamometryczny 1/2" 28-210 Nm

- klucz dynamometryczny 3/8" 10-110 Nm

- klucz dynamometryczny 1/4" 5-24 Nm

KLUCZE DYNAMOMETRYCZNE MJW - SKLEP

W JAKI SPOSÓB PRAWIDŁOWO UŻYWAĆ KLUCZA DYNAMOMETRYCZNEGO?

Po pierwsze musisz znaleźć u producenta informację z jaką siłą dokręcić dany przedmiot. Za przykład podam rolkę w rozrządzie, informacja powinna znajdować się na lub w opakowaniu produktu.

Po ustaleniu z jaką siłą dokręcamy przedmiot przechodzimy do dokręcenia, w tym celu musimy:

Zwolnić blokadę klucza dynamometrycznego, blokada znajduje się w dolnej części klucza dynamometrycznego .

Ustawiamy żądaną wartość -  aby zrobić to poprawnie najlepiej ustawić  klucz na wartości 0 Nm i  od tego momentu obracając dolna rękojeść ustawić żądaną wartość.

Po ustawieniu odpowiedniej siły dokręcenia, blokujemy klucz dolną blokadą. Tak ustawiony klucz dynamometryczny jest gotowy do działania.